Pogoda dzisiaj w Białymstoku

moon view from clouds

Dzisiaj będziemy rozmawiać o pogodzie w Białymstoku. Jest to miasto położone na północnym wschodzie Polski, w województwie podlaskim. Pogoda tutaj jest zwykle zmienna, zależna od wpływu zarówno klimatu kontynentalnego, jak i oceanicznego. Zanim wyjdziesz na miasto, warto poznać warunki atmosferyczne i przygotować się odpowiednio.

Dzisiejsza pogoda w Białymstoku

Dzisiaj w Białymstoku możemy oczekiwać zmiennych warunków atmosferycznych. Początkowo prawdopodobnie będzie pochmurno, ale w ciągu dnia powinno się rozpogodzić. Mogą pojawić się opady deszczu, ale nie należy się spodziewać intensywnych burz. W ciągu dnia temperatura powinna wynosić około 22 stopni Celsjusza.

Zmienne warunki atmosferyczne

Białystok leży na skrzyżowaniu wpływu klimatu kontynentalnego i oceanicznego, co powoduje zmienną pogodę. Często zdarzają się tutaj nagłe zmiany temperatury i opadów deszczu. W ciągu dnia może być ciepło i słonecznie, ale wieczorem temperatura szybko spada. Warto mieć ze sobą kurtkę i parasol, aby być przygotowanym na zmienne warunki atmosferyczne.

Prognoza na godzinę

Według prognoz na godzinę, w ciągu najbliższych godzin powinno się rozpogodzić i pojawi się więcej słońca. Temperatura będzie stopniowo rosnąć, osiągając około 22 stopni Celsjusza w południe. W ciągu dnia mogą pojawić się krótkotrwałe opady deszczu, ale nie należy się spodziewać intensywnych burz.

Temperatura i opady

Dzisiejsza temperatura w Białymstoku powinna wynosić około 22 stopni Celsjusza. W ciągu dnia mogą pojawić się krótkotrwałe opady deszczu, ale prawdopodobieństwo burz jest niskie. W ciągu nocy temperatura spadnie do około 15 stopni Celsjusza. W najbliższych dniach można się spodziewać podobnych warunków atmosferycznych.

Wiatr i wilgotność powietrza

Wiatr w Białymstoku powinien być niewielki, z prędkością około 10 km/h. Wilgotność powietrza będzie względnie wysoka, wynosząca około 80%. W związku z tym, że będzie pochmurno i może padać deszcz, warto zabrać ze sobą odpowiednią odzież, aby nie przemoknąć.

Perspektywy na najbliższe dni

W najbliższych dniach można się spodziewać zbliżonych warunków atmosferycznych. Temperatura powinna utrzymać się na podobnym poziomie, wynoszącym około 22 stopni Celsjusza w ciągu dnia. Mogą pojawić się opady deszczu, ale nie należy się spodziewać intensywnych burz. Przygotujmy się więc na zmienne warunki atmosferyczne i miejmy ze sobą odpowiednią odzież i parasol.

To już koniec naszego przeglądu pogody w Białymstoku. Miejmy nadzieję, że nasze informacje pomogą Wam przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą odpowiedniej odzieży i być przygotowanymi na niespodziewane zmiany pogody.

Dodaj komentarz