Sajgon Suwałki: Kulinarna podróż do Wietnamu

sliced tomato in stainless steel bowl

Sajgon Suwałki to restauracja w Suwałkach, w której serwowane są wietnamskie dania kuchni ulicznej. Choć Wietnam znajduje się na odległość ponad 8 tysięcy kilometrów od Polski, to dzięki Sajgon Suwałki możemy wyruszyć na kulinarną podróż na drugi koniec świata.

Co to jest Sajgon Suwałki?

Sajgon Suwałki to restauracja, która na pierwszy rzut oka wyróżnia się z tłumu. Wnętrze jest urządzone w stylu azjatyckim, a na ścianach wiszą zdjęcia z wietnamskich ulic. Co ciekawe, restauracja ta powstała dzięki spotkaniu Polki z Wietnamczykiem, którzy połączyli swoje siły i postanowili stworzyć miejsce, w którym będzie można spróbować wietnamskich dań.

Dlaczego warto zjeść tam wietnamskie jedzenie?

Wietnamska kuchnia jest bardzo różnorodna i smaczna. W Sajgon Suwałki można spróbować potraw, które z pewnością zachwycą podniebienia miłośników egzotycznych smaków. Co więcej, dania serwowane w tej restauracji są przygotowywane na bieżąco, dzięki czemu zachowują swoją świeżość i aromat.

Czym charakteryzuje się kuchnia wietnamska?

Wietnamska kuchnia to połączenie wpływów chińskich, francuskich i tajskich. Charakterystycznymi składnikami są np. ryż, makaron ryżowy, mięso, warzywa, czy sos rybny. Dużą rolę odgrywają także owoce morza – krewetki, kalmary czy małże.

Jakie potrawy można spróbować w Sajgon Suwałki?

W Sajgon Suwałki można spróbować takich potraw jak: pho – zupa z makaronem ryżowym, mięsem i warzywami, bun cha – klopsiki z mięsa wieprzowego, podawane z sosem i sałatą, czy summer rolls – sajgonki z owocami morza i warzywami. Na koniec warto skosztować wietnamskiej kawy z mlekiem skondensowanym.

Jakie są opinie klientów o Sajgon Suwałki?

Klienci chwalą Sajgon Suwałki za smaczne jedzenie, miłą obsługę oraz przyjemny nastrój w restauracji. Wielu z nich wraca tam regularnie, aby spróbować kolejnych wietnamskich dań.

Jakie są ceny dań i godziny otwarcia?

Ceny w Sajgon Suwałki są bardzo przystępne – za danie główne trzeba zapłacić ok. 20-30 zł. Restauracja czynna jest od wtorku do soboty od godziny 12:00 do 20:00. W niedzielę i poniedziałek jest zamknięta.

Sajgon Suwałki to idealne miejsce dla miłośników egzotycznych smaków. Warto wybrać się tam na kulinarną podróż do Wietnamu i spróbować takich potraw jak pho czy bun cha. Przystępne ceny oraz miła atmosfera sprawiają, że restauracja ta zdecydowanie zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz