Czy parkowanie zawsze musi sporo kosztować?

multi-storey-car-park-gbd79d6137_1920

Koszty utrzymania samochodu to wypadkowa wielu czynników. Ważną pozycją w budżecie kierowców – zwłaszcza tych z dużych miast – są wydatki na parkowanie. Rosną one z każdym kolejnym rokiem – nic więc zatem dziwnego, że osoby zmotoryzowane szukają w tym zakresie oszczędności.

Strefy płatnego parkowania w miastach – po co są potrzebne?

Problemy ze znalezieniem miejsca postojowego w centrach miast to chleb powszedni kierowców. Średnio tracą oni na to ok. 40 minut każdego dnia. Strefy płatnego parkowania powstały przede wszystkim po to, aby rozładować natężenie ruchu oraz zachęcić właścicieli aut do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej. Decydując się na wyjazd do śródmiejskiej dzielnicy, trzeba liczyć się z koniecznością uiszczenia opłaty w parkomacie. Kierowcom nie podoba się to, że opłaty te naliczane są za każdą rozpoczętą godzinę postoju, a nie za realny jego czas. Poza tym często trzeba stać w kolejkach do parkomatów, nie wspominając o awariach tych urządzeń, które też się zdarzają.

Aplikacja zamiast parkomatu – oszczędność i wygoda

Z aplikacją AnyPark płacenie za parking jest znacznie prostsze. Nie bez powodu aplikacja ta określana jest mianem parkomatu w kieszeni. Jest ona wyposażona w opcję sekundowego naliczania, dzięki czemu kierowca płaci tylko za rzeczywisty czas postoju. Wspomnieć tu trzeba również i o innych przydatnych funkcjach takich jak np. zapamiętywanie lokalizacji samochodu czy możliwość przedłużenia czasu parkowania zaledwie jednym kliknięciem. Za postój także płaci się z poziomu aplikacji. Decydując się na korzystanie z aplikacji, trzeb wcześniej upewnić się, że wybrane miasto i strefa lub parking są zgodne z daną lokalizacją i są objęte omawianą usługą.

Aplikacja do parkowania – jak zacząć?

Z aplikacji do szybkich płatności za parkowanie korzystać może każdy, kto ceni sobie swój czas i pieniądze. Należy ją zainstalować na smartfonie i się w niej zarejestrować, a następnie poczekać na aktywację konta. Potem można już używać aplikacji. Za dodatkową opłatą dostępne są funkcje premium.

https://anypark.pl/

Dodaj komentarz