Na czym polega leasing używanych samochodów?

cars-g7a1ebac20_1920

Leasing kojarzy się nade wszystko z nowymi samochodami, ale warto przypomnieć, że umowy tego typu obejmują również używane auta. Na czym więc polega leasing pojazdów z drugiej ręki? Czym się wyróżnia i charakteryzuje?

Leasing używanych samochodów – o co w tym chodzi?

W praktyce leasing aut używanych nie różni się znacznie od leasingu nowych samochodów. Mechanizm funkcjonowania omawianej usługi jest w obu przypadkach identyczny. Firma leasingowa udostępnia klientowi samochód w zamian za uiszczaną co miesiąc opłatę zwaną ratą leasingową. Jeśli w rachubę wchodzi leasing finansowy, wówczas leasingobiorca może na koniec umowy stać się właścicielem samochodu. Jeżeli natomiast jest to umowa leasingu operacyjnego, wówczas po zakończeniu umowy leasingobiorca ma prawo wykupić pojazd na preferencyjnych warunkach.

 

Leasing używanych samochodów – na co zwracać uwagę?

Jak podkreślają eksperci z salonu Używane Jak Nowe oferującego leasing samochodów używanych, przy podpisywaniu umowy trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto nawiązać współpracę ze sprawdzoną firmą mającą duże doświadczenie i mocną pozycję na rynku. Każdy z leasingodawców proponuje leasing pojazdów z drugiej ręki na nieco innych warunkach. Należy liczyć się z ograniczeniami dotyczącymi wieku aut. Zasada jest prosta: im starszy samochód, tym krótsza umowa leasingowa. Najczęściej umowy leasingowe obejmują auta liczące 3-4 lata, rzadziej zdarzają się starsze pojazdy. Wysokość miesięcznej raty to wypadkowa paru czynników: czasu trwania umowy, modelu i wieku samochodu oraz jego wartości.

 

Leasing używanych samochodów – dlaczego warto?

Na zawarcie umowy leasingowej obejmującej używany pojazd warto zdecydować się z paru powodów. Leasing to doskonały sposób na użytkowanie samochodu bez konieczności posiadania go na własność. W przypadku aut używanych opłaty są niższe, niż ma to miejsce przy nowych samochodach. Oferta leasingu samochodów z rynku wtórnego jest adresowana zarówno do przedsiębiorców, jak i osób prywatnych.

 https://www.uzywanejaknowe.pl/

Dodaj komentarz