Gdzie znaleźć dobrej jakości egzotyczne kosmetyki naturalne?

kosmetykinaturalneorientalne

Egzotyczne kosmetyki naturalne w ostatnim czasie podbiły serca Polek. Nic dziwnego – świetnie sprawdzają się one w pielęgnacji twarzy, ciała, jamy ustnej i włosów. Niestety nie wszystkie z nich są tak skuteczne. Aby uzyskać wymarzone efekty, musimy stosować kosmetyki naturalne dobrej jakości. Gdzie takie znaleźć? Podpowiemy!

Egzotyczne kosmetyki naturalne dobrej jakości – jak wybrać?

Egzotyczne kosmetyki naturalne znaleźć możemy w niemal każdej drogerii. Wiele z nich jednak jest egzotyczna i naturalna tylko z nazwy. Gdy zajrzymy w ich skład, to nie znajdziemy tam zbyt dużej ilości naturalnych substancji.

Skład egzotycznych kosmetyków naturalnych powinien być bardzo prosty. Nie powinniśmy więc w nim znaleźć długiej listy użytych substancji. Unikać należy również kosmetyków naturalnych, w których składzie znajdziemy parabeny, sztuczne substancje zapachowe, formaldehyd, olej palmowy, konserwanty, parafinę czy sztuczne barwniki. Podczas wyboru egzotycznych kosmetyków naturalnych, powinniśmy także zrezygnować z produktów, które nie mają podanego składu.

Wiarygodność kosmetyków naturalnych sprawdzana jest przez zewnętrzne organizacje. Przyznają one certyfikaty, które świadczą o jakości konkretnego produktu. Przed zakupem warto więc sprawdzić, czy produkt uzyskał rekomendację organizacji tego typu. Jeśli tak, to możemy kupić go bez obaw.

Egzotyczne kosmetyki naturalne dobrej jakości – gdzie kupić?

W egzotyczne kosmetyki naturalne najlepiej jest zaopatrywać się w drogeriach, które specjalizują się w produktach tego typu. Znajdziemy w nich rozmaite produkty, których skład nie pozostawia żadnych wątpliwości. W drogeriach tego typu zaopatrzyć możemy się m.in. w mydła, żele, olejki, antyperspiranty, peelingi, pasty do zębów, balsamy, odżywki czy kremy.

Do produkcji egzotycznych kosmetyków naturalnych używa się wielu różnych roślin. Każda z nich ma inne właściwości pielęgnacyjne i prozdrowotne. Najpopularniejsze z nich to:

  • Jaśmin
  • Aloes
  • Neem
  • Drzewo arakowe
  • Bazylia
  • Figa
  • Eukaliptus
  • Paczula
  • Szafran
  • Drzewo sandałowe

W drogerii oferującej egzotyczne kosmetyki naturalne dobrej jakości do wyboru będziemy miały produkty stworzone na bazie różnorodnych roślin. Dzięki temu będziemy mogły odpowiednio dobrać kosmetyk do naszych potrzeb i oczekiwanych efektów.

Polecaną drogerią z egzotycznymi kosmetykami naturalnymi dobrej jakości jest Yasmeen. Znajdziemy w niej także wyjątkowe orientalne perfumy oraz produkty do aromaterapii.

Dodaj komentarz