Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza marki Sanjo – UH-01,UH-02

stock_1

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Posiadanie w domu nawilżacza powietrza może nie jest koniecznością – ale osoby, które go mają na pewno nie zamierzają już rezygnować z tego, co zapewnia im takie urządzenie. Wszyscy raczej zdajemy sobie sprawę z tego, że w okresie grzewczym powietrze w naszym mieszkaniu jest suche. Nic z tym jednak nie robimy – czasami kobiety starają się tylko częściej robić pranie i rozwieszać je na suszarce, bo w ten sposób faktycznie minimalnie poprawiamy poziom wilgotności. Nie jest to jednak na pewno wystarczająca pomoc, jeżeli chcemy uniknąć nieprzyjemnych objawów, które mogą wynikać z wysuszonego powietrza w mieszkaniu.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Posiadanie w domu nawilżacza powietrza może nie jest koniecznością – ale osoby, które go mają na pewno nie zamierzają już rezygnować z tego, co zapewnia im takie urządzenie. Wszyscy raczej zdajemy sobie sprawę z tego, że w okresie grzewczym powietrze w naszym mieszkaniu jest suche. Nic z tym jednak nie robimy – czasami kobiety starają się tylko częściej robić pranie i rozwieszać je na suszarce, bo w ten sposób faktycznie minimalnie poprawiamy poziom wilgotności. Nie jest to jednak na pewno wystarczająca pomoc, jeżeli chcemy uniknąć nieprzyjemnych objawów, które mogą wynikać z wysuszonego powietrza w mieszkaniu.

Najlepiej będzie zawsze skorzystać z pomocy urządzenia, które zostało stworzone w tym jednym celu – właśnie po to, aby kontrolować poziom nawilżenia powietrza. Zwróćmy tutaj też uwagę na to, że nie jest to tak do końca proste zadanie – produkt ten nie może przecież przesadzić z nawilżeniem, bo wtedy w domu może pojawić się grzyb i pleśń. Ten sprzęt na pewno poradzi sobie z tym, aby wykonać swoją prace prawidłowo. A na czym ona polega? Bardzo dużo będzie tutaj zależało od tego, jaki konkretnie nawilżacz zdecydujemy się kupić. Niektóre z nich odparowują wodę, a inne mogą doprowadzać ją do wrzenia. Wszystko będzie zależało od tego, jaki model chcemy sobie kupić i ile jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Dostępne są też nawilżacze rozbijające wodę na niewielkie cząsteczki – to kolejny sposób na to, aby zapewnić nam odpowiednie nawilżenie w naszym domu.

Zagrożenia wynikające z suchego powietrza

Często to właśnie w sezonie grzewczym zaczynamy częściej chorować i znacznie pogarsza się nasze samopoczucie. Ludzie tłumaczą to sobie zwykle tym, że po prostu przeziębiamy się w wyniku niskich temperatur i nieodpowiedniego ubioru – ale wcale nie musi tak być. Infekcje mogą niestety być wynikiem właśnie suchego powietrza w mieszkaniu – nasza śluzówka się wysusza, czujemy podrażnienie w gardle i pojawia się kaszel. Bardzo często występują tutaj także bóle głowy i już to wystarczy, aby człowiek poczuł się tak samo źle, jak w przypadku każdej innej infekcji.

Ciekawe jest to, że suche powietrze przyczynia się także do wysuszenia naszej skóry – a wtedy może być ona narażona na różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje. Efektem tego są pojawiające się wysypki, krosty, zaczerwienienie. My nie wiemy, co się z nami dzieje i biegamy na wizyty do dermatologa, który nie do końca wie, jak nam tutaj pomóc – a winne jest po prostu suche powietrze w mieszkaniu. Jeżeli często dopadają Cię alergie skórne i nic Ci nie pomaga to zastanów się nad tym, czy to nie może być właśnie przyczyną Twojego problemu.

Niewiele osób wie też o tym, że jeżeli powietrze w naszym domu jest zbyt suche – jesteśmy poddenerwowani, pomimo iż w teorii nie mamy do tego żadnych powodów. Czujemy rozdrażnienie i bardzo ciężko jest nam zasnąć. Już sama bezsenność oraz wspomniane wcześniej bóle głowy potrafią sprawić, że człowiek ma wszystkiego dość – taki stan psychiczny nie jest dla nas bezpieczny. To właśnie dlatego zakup nawilżacza zalecany jest każdemu – nawet tym osobom, które jeszcze nie widzą u siebie niepokojących objawów. W okresie grzewczym mogą się one pojawić z dnia na dzień.

Kolejnym problemem mogą być suche oczy – tutaj także winna jest zbyt niska wilgotność powietrza, a w konsekwencji tego ciągle czujemy pieczenie i ból oczu. Tutaj ludzie tłumaczą to sobie czasem spędzonym przed ekranem komputera i choć po części może to oczywiście być prawda – warto jednak sprawdzić, czy nawilżacz powietrza nas od tego nie uwolni.

Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu nawilżacza?

Nie da się ukryć, że na pewno mnóstwo osób patrzy tutaj przede wszystkim na cenę takiego sprzętu – nie ma w tym nic złego. Nie musimy się jednak obawiać, bo nawilżacze powietrza do użytku domowego – nie są raczej bardzo drogie. Staraj się też nie przywiązywać zbyt dużej wagi do wyglądu takiego sprzętu – lepiej będzie jednak skupić się na poszczególnych parametrach, które są o wiele bardziej istotne.

Zwracaj uwagę na wydajność i pojemność zbiornika – sprawdź, czy dane urządzenie posiada opcje regulowania intensywności nawilżania. Możesz zainteresować się także tym, czy możliwe jest zdalne sterowanie danych sprzętem oraz czy posiada on czytelny wyświetlacz. A jeżeli zależy Ci na tym, aby twój nawilżacz powietrza nie pobierał dużych ilości prądu – sprawdź sobie wcześniej, jakie jest jego zużycie w tym urządzeniu.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Sanjo UH-01 3,5L z funkcją aromaterapii

Urządzeniem, które możemy Ci na pewno polecić jest ultradźwiękowy nawilżacz Sanjo UH-01, który został wyposażony w funkcję aromaterapii. Na czym to polega? Bezpośrednio do wody w naszym urządzeniu możemy dolać sobie olejki eteryczne – a te są wykorzystywane w medycynie naturalnej i pomagają nam wzmacniać organizm. Działają też przeciwzapalnie i przede wszystkim relaksująco – ułatwiają zasypianie i pomagają człowiekowi się rozluźnić. Po jakimś czasie korzystania z takiego sprzętu powinniśmy zauważyć, że naszych pomieszczeniach czujemy się bardziej odprężeni i mamy lepszy nastrój.

Ten konkretny model nawilżacza powietrza posiada zbiornik o pojemności 3,5 litra, więc jest on już całkiem spory. Został on wyposażony w funkcję, która zapewnia stałe utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności – my nie musimy się niczym przejmować, bo ten sprzęt przez cały czas będzie sprawnie wykonywał swoją pracę i nie trzeba tego kontrolować. Nie zmienia to też faktu, iż jeżeli chcemy to my sami też możemy wybrać sobie dany poziom wilgotności – w zależności od naszych preferencji.

Sanjo UH-01 posiada timer i panel dotykowy – a w momencie, gdy zabraknie w nim wody, wyłączy się on automatycznie. Nie musisz martwić się też o to, że wyświetlacz nawilżacza będzie zbyt mocno świecił w nocy – ten sprzęt posiada funkcję SLEEP, która temu zapobiega. Zbiornik na wodę możemy łatwo wyjąć przy pomocy specjalnej rączki, a samo urządzenie pracuje bardzo cicho – możemy je więc postawić w dowolnym miejscu i nie będzie w niczym przeszkadzało.

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Sanjo UH-02 4L z funkcją aromaterapii

Nawilżacz powietrza Sanjo UH-02 to bardzo podobny sprzęt, który jednak posiada większą pojemność zbiornika – tutaj mamy już możliwość umieszczenia 4 litrów wody. Ma on dokładnie takie same funkcje, jak wcześniejszy model – timer, panel dotykowy, funkcję SLEEP. Pobiera on trochę więcej prądu – około 30 W. Jest to jednak w dalszym ciągu bardzo niskie zużycie, więc nie powinno być to dla nas duże obciążenie pod względem finansowym. Ten model nawilżacza jest minimalnie droższy, ponieważ jest też bardziej wydajny i posiada więcej dostępnych stopni regulacji nawilżania – tutaj zamiast 3 mamy już 4. Wspomniana wydajność to 300ml/h – model UH-01 zapewniał wydajność na poziomie 250ml/h.

Jeżeli chodzi o kolejne dodatki w tym urządzeniu – posiada on dyszę, która obraca się o 360 stopni. W tym nawilżaczu także mamy możliwość umieszczenia olejków do aromaterapii – tym razem w specjalnym zbiorniczku, który jest do tego przeznaczony.

Wybór należy tylko do nas – oba te sprzęty są wartościowe i na pewno pomogą nam uzyskać odpowiedni poziom wilgotności powietrza w naszym domu. Nie warto dalej męczyć się z infekcjami i bólem głowy, jeżeli możemy temu zaradzić w tak prosty sposób. Zakup nawilżacza powietrza nie uszczupli za bardzo naszego budżetu, a przynajmniej zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze przeznaczane na tabletki przeciwbólowe czy maści od dermatologa.

Pełną oferta nawilżaczy powietrze można znaleźć na stronie sklepu sanjo.pl.

Dodaj komentarz