Wynajem auta na firmę – jakie są opcje w Katowicach?

city-g19a11d9f0_1920

Wynajem samochodów to usługa ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców w Katowicach. Formę wynajmu mogą oni dopasować do konkretnych potrzeb wynikających z charakteru prowadzonej przez siebie działalności.

Auto na krótki termin – idealne na służbowe wyjazdy

Służbowe podróże to chleb powszedni w znakomitej większości firm. Wiąże się to z koniecznością dostępu do sprawnych samochodów gotowych do jazdy nawet w nieprzewidzianych sytuacjach. Współpraca z doświadczoną wypożyczalnią aut okazuje się wówczas bardzo przydatna. W iPanek minimalny okres najmu wynosi dobę, niemniej krótkoterminowy wynajem samochodów odnosi się do umów zawieranych na okres od 1. do 30. dni. Mając profesjonalnego partnera biznesowego w postaci sprawdzonej wypożyczalni aut, pojazd na kilka lub kilkanaście dni da się wynająć sprawnie i bez zbędnych formalności.

Długoterminowy wynajem aut – zamiast leasingu

W Katowicach wynajem samochodów na długi termin jest coraz częściej traktowany jako alternatywa dla leasingu. Takie rozwiązanie pozwala użytkować samochód przez kilka lat na korzystnych dla najemcy warunkach. Na ogół w trakcie trwania umowy istnieje opcja zmiany pojazdu, jeśli potrzeby przedsiębiorcy uległy zmianom. Długoterminowy wynajem aut to doskonała metoda na zbudowanie firmowej floty bez konieczności kupowania samochodów na własność, co zawsze generuje szereg obowiązków i wydatków. Decydując się na wynajem, przedsiębiorca nie musi płacić za ubezpieczenie, przegląd czy serwis, a także martwić się o kwestie związane ze spadkiem wartości pojazdu. Po zakończeniu umowy zwraca bowiem auto do wypożyczalni. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, żeby przedłużyć umowę lub podpisać nową, której przedmiotem jest inny pojazd.

Nowoczesne wypożyczalnie samochodów funkcjonujące w Katowicach mają dużo interesujących propozycji dla przedsiębiorców – zarówno w obszarze wynajmu krótkoterminowego, jak i długoterminowego. Wystarczy porównać poszczególne oferty pod kątem ceny oraz zawartości.

Dodaj komentarz