Jak wynająć busa? Czy można wypożyczyć go na minuty?

przechwytywanie3

Wynajem busów to usługa ciesząca się ogromną popularnością głównie wśród przedsiębiorców, ale nie tylko. Korzystają z niej również osoby prywatne, które potrzebują odpowiedniego pojazdu na wyjazdy w większym gronie.

Bus na minuty – czy to możliwe?

Wynajem samochodów na minuty to nowoczesna usługa transportowa funkcjonująca z powodzeniem w dużych miastach. Stanowi znakomitą alternatywę dla transportu miejskiego oraz taksówek, zapewniając wygodę podczas poruszania się po miejskich ulicach. Ogromną zaletą tej usługi jest to, że jest ona w całości obsługiwana z poziomu aplikacji PANEK CarSharing – można ją pobrać zarówno na smartfony z Androidem, jak i na iPhone’y. Użytkownik płaci jedynie za pokonany dystans i rzeczywisty czas przejazdu. Flota firm wypożyczających auta na minuty składa się z osobowych samochodów przystosowanych do typowo miejskiej jazdy – nie ma zatem opcji wynajęcia busa w tej właśnie formule.

Jak wynająć busa?

Planując wypożyczenie busa, trzeba w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, do czego konkretnie będzie on wykorzystany. Kolejnym krokiem jest znalezienie wypożyczalni, która ma w swojej ofercie bus do wynajęcia – oczywiście na atrakcyjnych warunkach, także finansowych. Pojazdy tego typu można wypożyczyć na krótki lub długi termin. Krótkoterminowy wynajem odnosi się do umów zawieranych na okres 1-30 dni. W porównaniu z wynajmem pojazdów na minuty konieczne jest podpisanie umowy, która dokładnie określa zasady najmu. Przy najmie na krótki termin obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę na zapisy odnoszące do kwestii związanych z tankowaniem oraz dziennym limitem kilometrów.

Wynajem busa – czy to się opłaca?

O opłacalności wynajmu busa decydują indywidualne przesłanki. Każdy, kto chce z takiej opcji skorzystać, powinien we własnym zakresie przeprowadzić niezbędne kalkulacje. Plusem wynajmu jest możliwość użytkowania pojazdu bez kupowania go na własność, co zawsze pociąga za sobą szereg wydatków m.in. na ubezpieczenie, przeglądy, serwis etc. Obecnie utrzymanie samochodu nie jest tanie.

Dodaj komentarz